Przemoc nie ma płci
Przeglądając dziś różne materiały w internecie, trafiliśmy na historię mężczyzny doświadczającego przemocy ze strony swojej żony. Sama opowieść była trudna, ale jeszcze bardziej poruszające okazały się komentarze, pełne drwin, bagatelizowania i przekonania, że „to przecież niemożliwe”, „śmieszne”, „mało męskie”.
Przemoc nie ma płci. Ma za to konkretne skutki: lęk, wstyd, poczucie osamotnienia i bezradności. Wyśmiewanie, umniejszanie czy poniżanie osoby, która mówi o swojej krzywdzie, to również forma przemocy i to taka, która skutecznie odbiera odwagę do szukania pomocy.
Nie zgadzamy się na normalizowanie takich reakcji. Każda osoba doświadczająca przemocy zasługuje na wysłuchanie i wsparcie, bez względu na to, kim jest.
Jeśli doświadczasz przemocy lub widzisz ją w swoim otoczeniu, zapraszamy do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. Jesteśmy po to, żeby pomóc i wesprzeć.

ul. Folwarczna 7
kontakt: 76/8533832


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!