Logo Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie

Noclegownia i ogrzewalnia

 
Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie informuje, że każdego roku od października funkcjonuje ogrzewalnia dla osób bezdomnych przebywających na terenie Głogowa.
 
Ogrzewalnia prowadzona jest przez MCWR w noclegowni im. Brata Alberta przy ul. Legnickiej 3 w Głogowie. Ponadto MCWR prowadzi zbiórkę odzieży dla osób bezdomnych (są to w szczególności ubrania męskie - spodnie, swetry, kurtki, obuwie i nieużywana bielizna). Rzeczy można przynosić do budynku Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny przy ul. Folwarcznej 7 oraz ul. Legnickiej 3.

Z pomieszczeń ogrzewalni skorzystać mogą osoby, które z powodu braku stałego miejsca pobytu, nie mają innej możliwości zabezpieczenia się przed zimnem. Każdy podopieczny ogrzewalni będzie mógł skorzystać z toalety i natrysku oraz z gorącego napoju w postaci herbaty. Na terenie ogrzewalni obowiązują zasady m.in. całkowitego zakazu spożywania alkoholu i środków odurzających. Każda osoba chcąca skorzystać z ogrzewalni musi bezwzględnie przestrzegać regulaminu.
 
Osoby bezdomne korzystać mogą z ogrzewalni codziennie w godz. 8:00 - 20:00, 7 dni w tygodniu.